Så gøy! Du vil fremover motta et nyhetsbrev fra oss når det skjer noe spennende i ditt område.
Noe gikk galt, og det er nok vår feil! Last inn siden på nytt og prøv igjen eller send oss en e-post, så får vi meldt deg på!
"Edvard Sills eventyr" er en historisk vandring i Kvadraturen med digitale opplevelser for barn og historieinteresserte. Et hefte på 31 sider kan lastes ned fra nettet. Appen Edvard Sills Minigames kan lastes ned til mobilen fra AppStore og GooglePlay. På appen er det fire spill. Passer best for barn 9-12 år.
I den første delen av heftet er det fire steder i Kvadraturen man skal gå til. Hvert av de fire spillene på appen er relatert til ett av de fire stedene. Spill spillet og les av en QR-kode i heftet som viser et bilde av stedet som det så ut på slutten av 1700-tallet. I den andre delen av heftet fortelles historien om Edvard Sills, med mye tilleggsinformasjon om St. Croix, der han kom fra, og om Oslo på de tiden han var her.
Historien har bakgrunn i en gutt, Edvard Sills, på 11 år som kom til Oslo fra den vest-indiske kolonien St. Croix med et seilskip i 1792. Det forliste i Oslofjorden, men han ble reddet. Faren var norsk og moren var frigitt slave. Han fikk utdannelse, ble en god snekker, og dro som voksen tilbake til St.Croix. Hans beste venn skrev ned historien, og den er brukt som grunnlag for handlingen i "Edvard Sills eventyr".
Meld deg på nyhetsbrevet for å motta en oversikt over hva som skjer i ditt område og de beste tilbudene i ditt område.