Edderkoppen Scene: "Detektivbyrå nr. 2 - Operasjon Edderkopp"

Ny barneforestilling med de populære detektivene i Detektivbyrå nr. 2 på Edderkoppen Scene, publikum er med og løser gåten.

Bilde: BarnasNorge.no illustrasjonsbilde

Illustrasjon med edderkopp i ett nett med turkis og pink bakgrunn som illustrasjonsbilde til Operasjon Edderkopp på Edderkoppen Scene

Når er Edderkoppen Scene: "Detektivbyrå nr. 2 - Operasjon Edderkopp"?

Dette arrangementet er overstått.
Ingen pågående kampanjer er registrert for dette arrangementet.

Publikum må hjelpe detektivene!

Edderkoppen Scene har sammen med forfatteren bak de populære Detektivbyrå nr. 2 bøkene skrevet en ny historie for teateret, "Operasjon Edderkopp". Handlingen er gitt, men ikke slutten! Publikum får nemlig være med å løse saken, og selv velge ut hvem som er den skyldige! Derfor er ingen forestillinger helt like.

Barna i salen som detektiver

I "Detektivbyrå nr. 2 – Operasjon Edderkopp" er det enda en gang de unge detektivene Tiril og Oliver som, sammen med hunden Åtto, må løse en mystisk sak når det er en rekke av innbrudd i Elvestad. De synes det er merkelig at selv om tyvene er forskjellig så virker det som om alle innbruddene henger sammen. Kan det være en menneskelig Edderkopp som sitter i bakgrunnen og trekker i trådene?

Underveis støtter de to detektivene på utfordringer og personer som barna i salen nok skal synes er veldig underholdende! Tiril og Oliver klarer ikke å løse gåten, og dermed involveres publikum i fortellingen.

Om Detektivbyrå nr. 2

Detektivbyrå nr. 2 er en populær barnebokserie skrevet av Jørn Lier Horst, illustrert av Hans Jørgen Sandnes, og rettet mot barn i alderen 6–12 år. Serien følger de unge detektivene Tiril og Oliver, sammen med hunden Åtto, mens de løser ulike mysterier i den fiktive byen Elvestad. Det er solgt over 3 millioner bøker i Norge, og det er dermed en av de mest solgte barnebokserier noen gang her i landet.

Flere arrangementer for barn i Oslo